Bogácsi kilátó bemutatása

A település fölé magasodó dombtetőn álló Bogácsi kilátóból csodálatos panoráma nyílik a falura és a Bükkaljára.
A település egyik dombján magasodó hatszög alapú építmény érdekessége, hogy bogácsi kőből készült, de az igényes küllemnél valószínűleg jobban le fogja kötni a figyelmünket az elénk táruló látvány. Innen nem csak egész Bogácsra lehet rálátni, hanem északon a Bükk vonulataira, délen pedig a Dél-Borsodi Mezőségre és a Hevesi-síkságra. Bár egy kisebb kilátóról van szó, itt állva közel érezhetjük magunkat a természethez, friss levegővel tölthetjük meg a tüdőnket és elengedhetjük a hétköznapi gondokat. A Bogácsi kilátó nagyon jó úti célja lehet egy kirándulással töltött napnak, de beilleszthetjük a borospincék látogatása előtt is.
Cserépi úti pincesor bemutatása
A bogácsi pincesorok évszázadosak, ennek köszönhető a különleges hangulat. Érdemes ide betérni akár csak egy pohár bor, akár egy baráti beszélgetés, akár az esti szórakozás – de akár csak egy kellemes séta kedvéért.
A pincesor számos gasztronómiai rendezvény helyszíne is, de a pincék bármikor nyitva állnak a borok kedvelői előtt.
A Bükki borvidék fontosabb településein az utóbbi években nagyarányú pinceépítések kezdődtek, így Bogácson is. Az építkezésekkel úgy bővítik és korszerűsítik a pincéket, hogy megfeleljenek a hatósági előírásoknak és a növekvő turizmus igényeinek is. Így vált a vidék egyik legjobb szórakozóhelyévé a Cserépi úti pincesor, ahol nappal minőségi borokat lehet kóstolni és vásárolni, este pedig – akkor is, ha éppen nincs itt rendezvény, például szüreti mulatság, summás ételek bemutatója, vagy éppen Márton-napi vigasság – a társaságok akár élőzene kíséretével is múlathatják az időt.

Bogácsi Gyógy- és Strandfürdő bemutatása
A bogácsi gyógyfürdő 500 méter mélyről feltörő, 76°c-os kénes gyógyvizét főként a mozgásszervi és keringési problémák megelőzésére és kezelésére ajánljuk a hat gyógymedencénk látogatóinak, de a fél évszázada feltárt víz számos más területen is kifejti jótékony hatását. További medencékkel várjuk a gyerekeket, a strandolni vagy úszni vágyókat, így minden évszakban egészséges, pihentető időtöltést biztosítunk az egész családnak.
A gyógyvízen túl számos, az OEP által is támogatott kezeléssel segítjük a gyógyulást, illetve kényeztető wellness szolgáltatással az egészség megőrzését. A strandolás élményét pedig – többek között – játszótér, strandröplabda pálya, vízen járó labda, vízifoci teszi még teljesebbé.
A gyerekeknek, fiataloknak és idősebbeknek egyaránt remek szórakozást kínál a csúszdapark, amely a máshol is megtalálható pályák mellett igazi ritkasággal is várja a vállalkozó kedvűeket, persze csak a nyári szezonban.
A fürdő területén 9 medence – hat gyógyvizes, két gyermek-, egy úszómedence – várja a fürdőzőket a nyári szezonban, május 1-jétől szeptember 30-áig. Szezonon kívül négy gyógyvizű medencében (az egyik fedett) lehet megmártózni.
A bogácsi gyógyvíz ásványianyag-tartalma szerint kalcium magnézium hidrogén-karbonátos. Fő biológiai hatóanyaga alapján a kénes gyógyvizek csoportjába tartozik. A kénes gyógyvizek különösen erős ingert jelentenek az emberi szervezetre. A kén beépül az ízületi porcba, belélegezve a koszorúereket tágítja, egészséges emberben kedvező hatást fejt ki az érszűkület megelőzésében, sőt, a beépült kén a koleszterin lerakódását is megakadályozza.

Suba-lyuk barlang bemutatása
A Suba-lyuk egy barlang, amely a neandervölgyi ember csontmaradványai miatt híres. Ez az első, Magyarországon talált, neandervölgyi ember csontmaradványnak a lelőhelye. 1932-ben itt találták meg a 30-70 ezer évvel ezelőtti ősemberek eszközeit, maradványait. Fokozottan védett barlang és régészeti szempontból jelentős barlang. Kedvelt kirándulóhely.
A leletek első számú másolatai a helyi Suba-lyuk múzeumban láthatók, ahol megismerkedhetünk a feltárás körülményeivel, a barlang régészeti jelentőségével, az itt talált kőeszközök és csontok első számú másolatával és a neandervölgyi emberek életkörülményeivel.
